Derby na remis

Mecz derbowy, który został rozegrany w środowe popołudnie na boisku w Ołdakach miał bardzo emocjonujący przebieg. Goście będący w ostatnim czasie na fali zwycięstw przyjechali powalczyć o kolejną pełną pulę i wyszli na boisko bardzo zmotywowani. Drużyna z Ołdak osłabiona brakiem trzech podstawowych zawodników, rozpoczęła spotkanie w bardzo eksperymentalnym ustawieniu. Od początku meczu drużyna gospodarzy osiągnęła delikatną przewagę i tylko brak skuteczności naszego napastnika, który dwukrotnie znalazł się w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie pozwoliła nam wyjść na prowadzenie. Z biegiem czasu trampkarze z Rzekunia co raz śmielej atakowali i byli co raz bliżej zdobycia pierwszej bramki w meczu, ale w bramce świetnie spisywał się tego dnia Hubert Kruczyk. W pierwszej połowie warto odnotować piękne uderzenie z dalszej odległości Rafała Gawka, które odbiło się od słupka bramki Rzekunianki. Na przerwę udajemy się przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie z większym impetem ataków przystąpiła młoda Rzekunianka co dało efekt w postaci strzelonej bramki w 50 minucie meczu po błędzie formacji obronnej. Goście po strzelonej bramce złapali wiatr w żagle i co chwile konstruowali kolejne akcje i tylko przytomność obrońców uchroniła nasz zespół przed utratą kolejnych bramek. W 60 minucie po zmianie ustawienia na grę z dwoma napastnikami, ponownie inicjatywę przejęli gospodarze i w ostatniej minucie meczu rzutem na taśmę za sprawą strzału Radosława Żerańskiego doprowadzamy do wyrównania. Po chwili sędzia odgwizdał koniec zawodów i tym samym notujemy pierwszy remis w sezonie. Warto pochwalić cały zespół za wolę walki, gdyż świetnie poradzili sobie bez kilku podstawowych zawodników.

ULKS Ołdaki - Rzekunianka Rzekuń 1:1 (0:0)

bramki: R. Żerański (69')

Kruczyk - Domalewski (63' Włodarczyk), R. Szabłowski, Banach, Nowacki - R. Żerański, Janczewski (60' Juźwik) , Bloch (36' Ł. Żerański), P. Zduńczyk (55' J. Zduńczyk), Gawek  - D. Szabłowski