Żyłko GOOL

Żyłko GOOL

II Liga Okręgowa Trampkarzy U15

Kolejne trzy punkty w ligowej tabeli mogą dopisać nasi trampkarze, którzy odnieśli zwycięstwo na niezwykle trudnym terenie jaki jest w Mystkówcu Starym. Na początku meczu nasi młodzi piłkarze starali się zdominować środek pola co im dało optyczną przewagę, a na efekty nie musieliśmy długo czekać, gdyż już w 15 minucie po ładnej zespołowej akcji strzałem w krótki róg zaskoczył bramkarza Damian Szabłowski. Na boisku piłkarze z Ołdak po strzelonej bramce zaczęli co raz bardziej przeważać, aż do 28 minuty, kiedy kontuzji doznał nasz kapitan i musiał opuścić boisko. Niestety od tego momentu w grę wkradło się wiele chaosu i do głosu doszła drużyna z Mystkówca. Kilkukrotnie w pierwszej połowie bramkarza gospodarzy próbowali zaskoczyć strzałami z dystansu R. Żerański i Żyłko, lecz brakowało odrobinę precyzji. Do końca pierwszej połowy nie padły już bramki i schodziliśmy na przerwę prowadząc 1:0 z drużyną gospodarzy. Po zmianie stron od razu ze zdecydowanymi atakami przystąpili piłkarze z Mystkówca i już w 40 minucie meczu doprowadzili do wyrównania za sprawą rosłego napastnika, który ładnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował piłkę głową w okienko bramki. Impuls do walki po straconej bramce dał Jakub Janczewski, który stał się zaporą nie do przejścia dla rywali, kilkukrotnie przechwytując piłkę w środku pola wyprowadzał groźne kontry, co miało dać efekt w 50 minucie meczu. Po ładnym odbiorze w środku pola, piłka powędrowała na lewe skrzydło do Damiana Szabłowskiego, który idealnie dośrodkował do Krystiana Żyłko a ten popisał się świetnym strzałem z woleja i wyprowadził na zespół na prowadzenie. Od tego momentu koncert gry pokazał Krystian i w ciągu 15 minut zdobył kolejne dwie bramki i po ciężkim meczu trzy punkty jadą do Ołdak. Warto również podkreślić bardzo dobre sędziowanie młodego arbitra, który nie uległ presji skierowanej z trybun i prowadził zawody na wysokim poziomie nie popełniając praktycznie błędów.

WKS Mystkówiec Stary - ULKS Ołdaki 1:4 (0:1)

Bramki: D. Szabłowski (15'), Żyłko 3 (50', 59', 65')

Kruczyk - Gawek, R. Szabłowski, Banach, Nowacki - R. Żerański, Siemborski (28' Ł. Żerański), Żyłko, Janczewski (55' J. Zduńczyk), Bloch (36' Florczykowski) - D. Szabłowski (60' P. Zduńczyk)