Szabłowscy show!

I Liga Okręgowa Juniorów Młodszych B2

W meczu inauguracyjnym rozgrywki I Ligi Okręgowej Juniorów Młodszych podejmowaliśmy na własnym boisku zespół Nadnarwianki Pułtusk. Od początku spotkania drużyna z Pułtuska starała się narzucić własny styl gry, lecz piłkarze z Ołdak umiejętnie wyprowadzając piłkę pod pressingiem zagrażali bramce gości. W 20 minucie w polu karnym gospodarzy niefortunnie interweniował obrońca i sędzia odgwizdał rzut karny dla Nadnarwianki. Na wysokości zadania stanął Paweł Piendak i obronił strzał z jedenastego metra a dobitka powędrował w chmury. W 35 minucie z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Daniel Siemborski na głowę Rafała Szabłowskiego i wychodzimy na prowadzenie. Pierwsza połowa była popisem gry gospodarzy, którzy przy lepszej skuteczności powinni wygrywać różnicą kilku bramek.

Druga część meczu podobnie jak pierwsza zaczęła się od wysokiego pressingu Nadnarwianki i szybko przyniosło to efekt w postaci strzelonej bramki w 45 minucie spotkania. Od tego momentu zarysowała się lekka przewaga gości. Cała druga polowa spotkania toczona była w ferworze walki i zarówno goście jak gospodarze mieli dobre okazje do wyjścia na prowadzenie. Decydująca akcja miała miejsce w drugiej minucie doliczonego czasu gry, mianowicie gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę i zdobyli zwycięską bramkę na minute przed końcem spotkania za sprawą Damiana Szabłowskiego. Trenerów cieszy przede wszystkim gra drużyny, która nie miała problemu z grą pod wysokim pressingiem Nadnarwianki i z łatwością przechodzili z obrony do ataku. Kolejne spotkanie rozegramy 5 września na wyjeździe z drużyną spadkowicza z ligi mazowieckiej i jednocześnie jednego z głównych faworytów do wygrania rozgrywek Wkrą Żuromin.

ULKS Ołdaki – Nadnarwianka Pułtusk 2:1 (1:0)

Bramki: R. Szabłowski, D. Szabłowski

Żółte kardki: Janczewski

Piendak (65’ Kruczyk) – R. Szabłowski, Banach, Domalewski, Gawek – Janczewski, Siemborski, D. Szabłowski, Bloch (41’ Lebieusz) – Waniewski (63’ Krasiewicz), Żyłko (72’ Szyjka)