Pierwsze koty za płoty

II Liga Okręgowa Trampkarzy U15

W meczu inaugurującym rundę wiosenna II Ligi Trampkarzy U15 nasz zespół podejmował drużynę ALDO Bartnik Myszyniec. Ostatnie mecze z drużyną z Myszyńca rozgrywaliśmy ze zmiennym szczęściem, dwukrotnie wygrywając na własnym terenie, oraz dwukrotnie wracając na tarczy z Myszyńca, także każda z drużyn jest faworytem własnego boiska i nie inaczej było w piątkowe przedpołudnie.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęła drużyna z Ołdak i już w 2 minucie objęła prowadzenie za sprawą Łukasza Żerańskiego, który w ładny sposób minął bramkarza gości i posłał piłkę do pustej bramki. W 24 minucie prowadziliśmy już 2:0 po bramce Daniela Siemborskiego, który wykorzystał nieporadność obrońców, oraz bramkarza i z osiemnastego metra posłał „bombę” pod poprzeczkę bramki przeciwnika. W końcówce pierwszej połowy zespół z Myszyńca mocniej przycisnął, ale nie na wiele się to zdało, gdyż nie potrafił oddać strzału na bramkę.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Bartnika, który pomimo gry pod wiatr miał więcej z gry, lecz ciągle brakowało im ostatniego podania i strzałów na bramkę. Mecz z racji panujących warunków, nie należał do gatunku tych pięknych (strasznie zimno i wietrznie), ale warto podkreślić zaangażowanie w grę całego zespołu gospodarzy a także gości. W drugiej części meczu mieliśmy jeszcze kilka sytuacji strzeleckich,w tym sam na sam z bramkarzem Damiana Szabłowskiego i Krystiana Żyłko, lecz niestety zawodziła skuteczność. Warto w podsumowaniu odnotować fakt, że zespół z Myszyńca nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę gospodarzy, na co wielki wpływ miała nasza obrona. Za tydzień czeka nas ciężki wyjazdowy mecz w Mystkówcu Starym, w którym nasi chłopcy będą chcieli pokazać dobre przygotowanie do rundy wiosennej i zgarnąć kolejny komplet punktów.

ULKS Ołdaki – ALDO Bartnik Myszyniec 2:0 (2:0)

Bramki: Ł. Żerański (as. D. Szabłowski), Siemborski (as. R. Żerański)

Kruczyk – Domalewski, Nowacki, R. Szabłowski, Gawek (36’ Florczykowski) – R. Żerański (60’ Bloch), Siemborski, Banach D. Szabłowski, Ł. Żerański – Żyłko